Пятница, 16.04.2021, 00:26
Вітаю Вас Гість | RSS

Стецьківський ЗЗСО І-ІІІ ступенів

Меню сайту
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

Робота з обдарованою молоддю

РОБОТА З ОБДАРОВАНОЮ МОЛОДДЮ

   Підтримка та розвиток учнів, «що володіють потенціалом до високих досягнень», є одним із пріоритетних напрямів сучасної світової та української освіти. Ще Конфуцій пропонував відбирати й інтенсивно розвивати обдарованих дітей. Тому одним із важливих напрямків роботи школи є організація роботи з обдарованою молоддю.

   Одним з пріоритетних напрямків у системі роботи школи є виявлення, навчання та розвиток обдарованих дітей. Дана робота регламентована Постановою Кабінету Міністрів України від  8.08.2007 р. № 1016 «Про затвердження  Державної цільової програми роботи з обдарованою молоддю», Указом Президента України від 30.09.2010 р. № 927/2010 «Про заходи щодо розвитку системи виявлення та підтримки обдарованих і талановитих дітей та молоді», № 926 від 30.09.2010 р. та плану організації його виконання, схваленого на засіданні Кабінету Міністрів України 4 жовтня 2010 року (протокол N 55), «Про заходи щодо забезпечення пріоритетного розвитку освіти в Україні», Указом Президента України “ Про Програму роботи з обдарованою молоддю” від 8 лютого № 78/2001.

   На виконання наказів Стецьківської ЗОШ від 12.10.2016 року № 123 «Про організацію роботи з обдарованими дітьми та талановитою молоддю», наказу від 18.10.2016 року № 124-А «Про проведення І етапу та участь у  ІІ етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад  з навчальних предметів у 2016/2017 навчальному році» та з метою створення умов для пошуку, підтримки і розвитку інтелектуально і творчо обдарованих дітей  у школі була налагоджена система роботи з обдарованими учнями, стимулювання творчого самовдосконалення учнівської молоді, самореалізації особистості в сучасному суспільстві.

    Практичним психологом школи Сухомлин Л.Г. розроблена система психологічного супроводу обдарованих учнів - учасників предметних олімпіад, яка має на меті залучення школярів до творчої роботи, розвиток креативності талановитих учнів та забезпечення психологічної підготовки і підтримки учнів-олімпіадників. Однією з форм виявлення здібностей і реалізації талантів учнів школи є їхня участь у предметних олімпіадах. Робота вчителів  Стецьківської ЗОШ  проводиться  відповідно до плану заходів з підвищення якості відбору та підготовки учнів школи до Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів у 2016/2017 н.р. Перед педагогічним колективом школи стоїть  завдання пошуку, виховання, розвитку, навчання і підтримки обдарованих дітей.    

   У жовтні 2016 року проведений І етап Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових предметів, який створює умови для самореалізації учнів та дає можливість виявити здатних до участі в інтелектуальних змаганнях школярів. У 2016-2017 н. р.  в І етапі олімпіад брало участь 123 учнів 6-11 класів, що становить 37% від загальної кількості учнів.

   Заступником директора з НВР Барташ В.П. керівникам шкільних методичних об’єднань надані методичні рекомендації щодо проведення І етапу Всеукраїнської учнівських олімпіад з навчальних предметів.  

   Учні – переможці І (шкільного) етапу взяли участь у ІІ (районному) етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових дисциплін.

   З метою якісної підготовки шкільної команди до ІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад учителями-предметниками протягом жовтня-січня проводилися заняття Школи юних олімпійців з української мови та літератури, фізики, математики, трудового навчання, хімії, інформаційних технологій, англійської мови, економіки, права, історії, астрономії та психологом школи - тренінгові консультації для вчителів та учнів-учасників олімпіад.

   Якість участі вихованців школи у ІІ етапі Всеукраїнських олімпіад з базових дисциплін становить 54% ( І місць – сім, ІІ – вісім, ІІІ – чотири ), що на 10% більше, ніж у минулому навчальному році. За підсумками районного етапу олімпіад наша школа посіла ІІ місце.

   Два  учні Стецьківської ЗОШ на ІІІ етапі Всеукраїнських олімпіад з базових дисциплін виборили призові місця: Кібенко О. – ІІІ місце з інформатики (учитель Шаповаленко І.Л.), П’ятенко В. – І місце з трудового навчання (учитель   Тепловодський Д.В.). П’ятенко Віталій  представляв Сумську область у ІV етапі Всеукраїнської олімпіади з трудового навчання, де посів ІІІ місце.

   Педагогічний колектив дбає про виховання в учнів почуття громадянської та національної гідності, самосвідомості, патріотизму. Учні школи є активними учасниками районних мовно-літературних конкурсів імені П. Яцика та Т.Шевченка. Так,  із 14 учнів, які брали участь у конкурсах,  шестеро - посіли призові місця. У змаганнях з початкового моделювання – ІІІ місце посіла учениця 4-А класу Данілова Софія.

   Порівняльний аналіз результативності участі учнівської команди школи  на Всеукраїнських олімпіадах та конкурсах  свідчить про те, що адміністрацією та вчителями навчального закладу проводиться ґрунтовна робота щодо розвитку інтересів дітей до поглиблення знань з базових дисциплін.

   За результатами ІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад розроблено заходи щодо покращення результативності школярів  у районному та обласному етапах.

   Важливим фактором, який впливає на розвиток обдарованих учнів є система позакласної роботи з предметів. Проведення предметних тижнів дає широкі можливості використання різних форм і методів позаурочної роботи, в якій  всі бажаючі школярі можуть проявити себе і в ролі організатора, і в ролі учасника команди.

   У школі ведеться цілеспрямована робота щодо створення умов для інтелектуального та духовного розвитку обдарованих дітей. Задоволення їх освітніх потреб здійснюється шляхом залучення до різних видів творчості. Система гурткової роботи спрямована на розвиток здібностей учнів, талантів, формування естетичного смаку, здорового способу життя, на задоволення потреб школярів щодо формування творчої, конкурентноспроможної особистості.

    У Стецьківській ЗОШ було організовано роботу 13 гуртків різноманітного спрямування, які діють на базі навчального закладу:

№ з/п

Назва гуртка

На базі якого навчального закладу діє

Кількість дітей

Керівник

1

«Поетична свічка»

Школа

15

Сухомлин Л.Г.

2

Секція «Баскетбол»

Школа

12

Лохоня І.М.

3

Вокальний

Школа

49

Гармаш К.В.

4

«Пошуковець»

Школа

19

Совенко О.В.

5

«Сувенір»

Школа

16

Янченко Л.В.

6

«Євроклуб»

Школа

16

Охріменко Т.В.

7

«Юні квітникарі-аранжувальники»

Школа

14

Корнієнко І.М.

8

«Початкове технічне моделювання»

Школа

15

Титаренко Ю.Ф.

9

Художня вишивка

Школа

15

Данілова Н.І.

10

«Чарівний клубочок»

Школа

15

Касьян О.А.

11

Військово-патріотичного виховання

Школа

15

Рибець М.О.

12

Драматичний

Школа

15

Бібік Л.І.

13

«Сторінками козацької слави»

Школа

15

Барташ В.П.

та 5 гуртків  від інших позашкільних закладів,  а саме:

1

Туристичний

БДЮ

24

Данилевський Р.П.

2

Танцювальний

БДЮ

30

Бойко Н.О.

3

Різьба по дереву

СЮТ

24

Тепловодський Д.В.

4

Футбол

районна ДЮСШ

35

Дерев’янко М.Г.

5

Легка атлетика

обласна ДЮСШ

24

Мірошніченко О.М.

   Широке охоплення учнів позашкільною освітою дає позитивні результати. Так, наші школярі є призерами та переможцями районних, обласних і навіть республіканських етапів різних конкурсів виховного спрямування.

Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Апрель 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930

Copyright MyCorp © 2021